Pozor, eshop je pouze ve zkušebním provozu. Objednávky prosím zasílejte na email.

Jak lepit obklad na sádrokartonové desky pomocí cementových lepidel

návod

Proč si pro lepení obkladů na sádrokartonové desky vybrat cementová lepidla? Důvodů je několik. Výhodou je, že se jedná o klasický způsob zpracování lepidel a jde o nenáročnou aplikaci. Jistě uvítáte delší dobu otevřenosti lepidel a v neposlední řadě nižš

A jaký doporučujeme postup? Na očištěný povrch sádrokartonové stěny naneste pomocí válečku penetrační nátěr (doporučujeme weber.podklad A) ředěný vodou 1:5 a nechte po dobu 3 hodin zaschnout.

Rozmíchejte lepidlo (doporučujeme weber.for profi nebo weber.for profiplus) s vodou pomocí míchadla s pomalými otáčkami. Nechte 3 minuty odstát a poté znovu promíchejte.

Lepidlo naneste na sádrokarton pomocí zubového hladítka (4 x 4, 6 x 6 nebo 8 x 8 mm). Ihned po nanesení tmelu pokládejte keramické dlaždice. Spáry mezi dlaždicemi fixujte pomocí distančních křížků.

Přibližně po 24 hodinách plochu zaspárujte spárovací maltou (doporučujeme weber.color comfort). Pomocí pryžového hladítka rozmíchanou spárovací maltu naneste na celou plochu obkladu a zatlačte do spár.

Vlhkou spárovací houbou udělejte základní úpravu nanešené spárovací malty. Po zavadnutí spárovací malty povrch očistěte suchým hadrem.

  • Nejlepší ceny v regionu
  • Zkušenosti a poradentsví
  • Komplexní dodávky
  • Levnástaviva s.r.o.

Náš web využívá ke sběru dat cookies, potvrďte prosím svůj souhlas.

Více informací